Program, który dostosowuje się do Twojego WynajmuTwoich Najemców

iNajem zarządzaj inteligentnie - to mobilny, online system obsługi najmu na pokoje, mieszkań i lokali komercyjnych.
Automatyzacja procesów wynajmowania, zdalna umowa najmu mieszkania i rozliczanie wynajmu z Urzędem Skarbowym.

Blog

Zdalny wynajem, zdalny najem i zdalnie umowa najmu na platformie iNajem.pl

Twój zdalny wynajem mieszkania, lokalu komercyjnego lub wynajem na pokoje bez papieru w 30 dni? Umowa wynajmu lub umowa najmu z czynszem bazowym a może czynsz efektywny będzie bardziej optymalny?

W ciągu ostatnich lat nastąpił duży rozwój rynku nieruchomości na wynajem. Rynek bez wątpienia się profesjonalizuje i wzrasta wiedza i kultura wśród Wynajmujących ale również wśród Najemców. Na rynku coraz więcej osób jest zainteresowana digitalizacją procesów w tej branży a tym samym optymalizacji kosztów ale nie tylko. Głównym czynnikiem jest oszczędzanie czasu gdyż zarządzanie nieruchomościami na wynajem w sposób tradycyjny związany jest z osobistym zaangażowaniem.

Ktoś powie, że tylko właściciele jest w stanie w najlepszy sposób zadbać o swoje nieruchomości poświęcając bezpośrednio czas na poszukiwanie najemców i ich weryfikacje. Spotkania, rozmowy, wypisywanie ankiety i sprawdzanie okazywanych potwierdzeń zatrudnienia czy zarobków nie są męczące? Papier to poważny spowalniacz wydajności a rozmowy bezpośrednie z kandydatami na swoich najemców męczące i nie gwarantujące bezproblemowego wynajmu. Poczta elektroniczna, programy księgowe, systemy weryfikacji czy komunikatory obiecują usprawnianie relacji Wynajmujący - Najemca. Ale stworzenie całego procesu wynajmu i potem jego rozliczania i kontroli jest obecnie możliwe w jednym systemie? Jak można to zrobić szybko i efektywnie ?

Z pomocą przychodzą rozwiązania IT

Systemy i programy online do podpisywania umów w sposób zdalny. Najprostszym rozwiązaniem jest podpisywanie umów najmu profilem zaufanym lecz strony muszą posiadac swoje profile zaufane. Podpisać umowę najmu mieszkania czy lokalu użytkowego również można za pośrednictwem platformy / portalu iNajem.pl

Każda umowa najmu zawiera wiele zapisów chroniących wynajmującego jak również najemcę. Umowy różnią się od siebie szczegółowością i dbałością o stosunek prawny obu stron. Są to przeważnie nakazy i zakazy a brak jest jakichkolwiek nagród a zwłaszcza za terminową zapłatę.

Dlaczego nie możemy wprowadzić warunkowego obniżenia czynszu za miesiące jeśli (warunek) najemca zapłaci w terminie czynsz za poprzedni miesiąc.

Przecież jest to bardzo motywujące dla najemców aby mieć obniżony czynsz i podobne triki stosują np. operatorzy telefonu GSM. Każdy lubi dostawać nagrody. Portal Inajem.pl automatycznie wystawi dokumenty sprzedażowe dla najemcy uwzględniając terminowa zapłatę za poprzedni miesiąc i to jeszcze automatycznie rozliczy rozrachunek z klientem , który zapłaci za pośrednictwem licencjonowanego (KNF) operatora szybkich płatności.

Mało wynajmujących stosuję tą metodę rozliczania się z najemcą bo jest z tym dużo pracy przy ręcznym sprawdzaniu konta bankowego i prowadzeniu ręcznych rozliczeń. Platforma iNajem.pl rozwiązuje ten problem automatycznie ustawiając tylko raz parametry zawierania umów wynajmu z możliwością zdalnego jej podpisania.

Czytaj także:

Newsletter

Nie przegap ważnych aktualności z branży nieruchomości i systemu iNajem.pl

W czym możemy pomóc?

Żadne wynajmowanie nie jest takie samo! Każdy wynajem ma swoje indywidualne "ustawienia" począwszy od unikalnych nieruchomości po zgłoszony rodzaj rozliczania się z przychodów do Urzędu Skarbowego.

W przypadku kiedy nie będziesz chciał samemu zaimplementować iNajem.pl do swoich nieruchomości i swojego wynajmu to jest możliwość abyśmy zrobili to za Ciebie. Każda sytuacja jest inna i wymaga wiedzy i przeanalizowania Twojego przypadku.

Istnieje możliwość wykupienia konsultacji z indywidualnym wdrożeniem iNajem.pl dla Ciebie. Koszt indywidualnej konsultacji - pomocy online to 200,00 PLN brutto / 1 h.

O nas

ARTERIO Group sp. z o.o. z branży e-commerce - usługi oferowane online na żądanie (online on-demand services).

Polska firma informatyczna i doradcza, która zaprojektowała i wykonała portal i aplikację mobilną do zarządzania wynajmem mieszkań i lokali komercyjnych.

Nasz kompleksowy program automatyzuje codzienną pracę a umowa najmu, protokół zdawczo odbiorczy mieszkania czy aneks do umowy najmu jak również faktura dla najemcy, obieg dokumentów, windykacja najemców, automatyczne rozrachunki z najemcami i rozliczenie PIT z najmu stanie się proste jak nigdy wcześniej.

Masz pytania? Masz nowe pomysły? Chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się przez formularz kontaktowy.

ARTERIO Group sp. z o.o.
41-500 Chorzów
ul. Katowicka 154b

Żadne wynajmowanie nieruchomości nie jest takie samo. Najem okazjonalny czy najem instytucjonalny? Czynsz bazowy a może czynsz efektywny na fakturze online? Dlaczego rozliczanie wynajmu nie jest takie samo jak rozliczanie najmu? Kiedy rozliczanie najemcy i dochód z wynajmu są prawidłowe? Jak rozliczyć wynajem mieszkania PIT, VAT a księgowość online?


Przyspiesz proces wynajmu nieruchomości po przez zdalne zawieranie umów. Weryfikacja najemców a może automatyczna faktura za czynsz i media na osobne rachunki bankowe? Może automatyczne rozliczanie najemców po przez rozrachunki iNajem.pl? Jaka jest kontrola najemców w Twoim wynajmie? Jaka jest kontrola Twojego wynajmu? Przychód z wynajmu to rzeczywiście Twój przychód pasywny?