Program, który dostosowuje się do Twojego WynajmuTwoich Najemców

iNajem zarządzaj inteligentnie - to mobilny, online system obsługi najmu na pokoje, mieszkań i lokali komercyjnych.
Automatyzacja procesów wynajmowania, zdalna umowa najmu mieszkania i rozliczanie wynajmu z Urzędem Skarbowym.

Blog

Wywiad z prezesem zarządu iNajem.pl w MamStartup

Wywiad w MamStartup został opublikowany w związku z kolejnymi działaniami rozwojowymi spółki, która ma ambicje dostarczać platformę do zarządzania i rozliczania wynajmu nieruchomości na różne rynki w krajach UE i po za nimi. Weryfikacja najemców w aplikacji mobilnej jest tylko jedną z nielicznych funkcjonalności systemu ale wszystko po kolei.

Tworzycie aplikację do zarządzania najmem nieruchomościami. Kierujecie ją do właścicieli dużych lokali, takich jak biurowce czy galerie handlowe, a może do właścicieli mieszkań, które udostępniają je prywatnym lokatorom?

Tworzymy aplikację mobilną, ale będzie ona jedynie częścią już istniejącego portalu iNajem.pl. To kompleksowy system obsługi online wynajmu długoterminowego pokoi, mieszkań i lokali komercyjnych. Praktycznie każdy wynajmujący jest naszym potencjalnym klientem. Osoby wynajmujące własne nieruchomości, profesjonalni zarządcy, pośrednicy nieruchomości i duże fundusze otrzymują narzędzie usprawniające i automatyzujące ich prace. Praktycznie każda nieruchomość można wynajmować i rozliczać w naszym systemie. Jeżeli chodzi o centrum handlowe, to wymagałoby indywidualnego wdrożenia, na co również jesteśmy przygotowani. Nie zapomnijmy również o drugiej stronie umów najmu czyli najemcach. Dla nich konto użytkownika zawsze będzie darmowe i usprawni relacje z wynajmującym przy zawieraniu umów, protokołów, a także przy rozliczaniu się i ewentualnych awariach.

Sam wynajmuję mieszkanie, tzn. jestem lokatorem. i prawdę mówiąc, z mojego punktu widzenia zarządzanie nieruchomością pod wynajem nie jest szczególnie skomplikowane – podpisanie umowy, pobranie opłaty, wizyty kontrolne od czasu do czasu. Jak jest z Pana perspektywy? z jakimi problemami mierzą się właściciele lokali udostępniający je innym?

To samo można było powiedzieć np. o bankowości 30 czy 20 lat temu. Klient poszedł do banku, stał w kolejce, a potem wszystko co chciał załatwił w okienku z miłym pracownikiem podpisując stertę dokumentów. Dziś bankowość przeniosła się do internetu z automatyzacja procesów obsługi, i podobnie jest i będzie w zarządzaniu nieruchomościami na wynajem. Wynajmujący niekorzystający z dobrodziejstw nowych technologii wiele czynności muszą wykonywać „na piechotę”, nie mówiąc już o szybkiej weryfikacji najemców czy ich rozliczaniu z czynszów i zużytych mediów. Czas poświęcony na rozmowy przy usuwaniu awarii, ustalania salda rozliczeń czy zobowiązania podatkowego z osiągniętych przychodów jest znacznie wydłużony stosując standardowe modele zarządzania.

Skoro padło pytanie o problemy, musi paść pytanie również o rozwiązanie. Co konkretnie umożliwia platforma iNajem?

Nasz system pozwala digitalizować przedmioty najmu wraz z ich wyposażeniem, weryfikować najemców, zawierać zdalnie różne umowy, aneksy i protokoły zdawczo-odbiorcze, półautomatycznie wystawiać dokumenty sprzedaży i rozliczać media, automatycznie rozliczać rozrachunki z najemcami, a co ciekawe i dość innowacyjne dla wtajemniczonych wynajmujących, wprowadza możliwość stosowania czynszów bazowych i efektywnych w sposób zautomatyzowany. iNajem.pl również jest dostosowany do warunków prawno-podatkowych obowiązujących w Polsce, a moduł jest tak zaprojektowany, aby łatwo było go zaimplementować do warunków w innych krajach UE i nie tylko. Mamy ambicje i plan zaistnieć na innych rynkach.

Swoją drogą na rynku działa kilka podobnych platform – to dobrze, istnieje rynek. Ale czymś trzeba się na nim wyróżnić. Proszę powiedzieć w czym iNajem jest inne lub lepsze od konkurentów?

Nieskromnie mogę powiedzieć, że takiej typowej konkurencji w Polsce nie mamy. Jest jeden, a może dwa systemy online do obsługi wynajmu nieruchomości, ale znacząco różniące się funkcjonalnością i filozofia działania. My tworzymy marketplace dla wynajmu nieruchomości łącząc nie tylko wynajmujących z najemcami, ale również z dostawcami usług dla wynajmu i obsługi prawno-podatkowej wynajmu. Automatyzacja procesów w wynajmie długoterminowym to główny nasz cel jaki mieliśmy przy projektowaniu naszego portalu. Wszystko w oparciu o własne doświadczenia, gdyż wspólnicy od wielu lat zajmują się wynajmem własnych nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych.

Wiem również, że niedawno wystartowaliście z emisją akcji, podczas której chcecie pozyskać od inwestorów ponad 500 000 złotych. Na co zamierzacie przeznaczyć te środki?

Jako startup wykonaliśmy dużo pracy, a także zainwestowaliśmy własne środki w ten projekt. Produkt w wersji webowej jest gotowy. Możemy zacząć już zarabiać, ale chcemy przyspieszyć tempo rozwoju i wprowadzić aplikację mobilną, wyszukiwarkę i zaimplementować jeszcze inne autorskie pomysły, o których dziś nie mogę powiedzieć. z pewnością wpłyną korzystnie na umocnienie naszej pozycji na rynku. Spora część zebranych środków będzie przeznaczona na wypromowanie produktu i konwersje klientów. To niezbędne działania, aby zwiększać przychody dla spółki i tym samym budować jej wartość.

Co nastąpi po zakończonej z sukcesem zbiórce? Jak będziecie rozwijać się przez pozostałe miesiące 2022 roku?

Jeżeli uda nam się zebrać wszystkie środki (choć czas może się wydawać niekorzystny, gdyż za naszym ogrodzeniem niestety wybuchła wojna), to przyspieszy nasz rozwój i zwiększy się wartość spółki. Liczymy na całe środowisko inwestorów w nieruchomości na wynajem, którzy są również naszymi potencjalnymi użytkownikami systemu. Dla nich przewidzieliśmy specjalne bonusy przy zakupie akcji. Oczywiście mamy również plan B, który niezależnie będziemy realizować, aby osiągać jak najlepsze rezultaty

Tekst wywiadu ukazał się w: https://mamstartup.pl/inajem-pl-ruszyl-z-emisja-akcji-siegnie-po-blisko-600-000-zlotych-na-rozwoj-aplikacji-do-zarzadzania-lokalami-pod-wynajem/

Czytaj także:

Newsletter

Nie przegap ważnych aktualności z branży nieruchomości i systemu iNajem.pl

W czym możemy pomóc?

Żadne wynajmowanie nie jest takie samo! Każdy wynajem ma swoje indywidualne "ustawienia" począwszy od unikalnych nieruchomości po zgłoszony rodzaj rozliczania się z przychodów do Urzędu Skarbowego.

W przypadku kiedy nie będziesz chciał samemu zaimplementować iNajem.pl do swoich nieruchomości i swojego wynajmu to jest możliwość abyśmy zrobili to za Ciebie. Każda sytuacja jest inna i wymaga wiedzy i przeanalizowania Twojego przypadku.

Istnieje możliwość wykupienia konsultacji z indywidualnym wdrożeniem iNajem.pl dla Ciebie. Koszt indywidualnej konsultacji - pomocy online to 200,00 PLN brutto / 1 h.

O nas

ARTERIO Group sp. z o.o. z branży e-commerce - usługi oferowane online na żądanie (online on-demand services).

Polska firma informatyczna i doradcza, która zaprojektowała i wykonała portal i aplikację mobilną do zarządzania wynajmem mieszkań i lokali komercyjnych.

Nasz kompleksowy program automatyzuje codzienną pracę a umowa najmu, protokół zdawczo odbiorczy mieszkania czy aneks do umowy najmu jak również faktura dla najemcy, obieg dokumentów, windykacja najemców, automatyczne rozrachunki z najemcami i rozliczenie PIT z najmu stanie się proste jak nigdy wcześniej.

Masz pytania? Masz nowe pomysły? Chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się przez formularz kontaktowy.

ARTERIO Group sp. z o.o.
41-500 Chorzów
ul. Katowicka 154b

Żadne wynajmowanie nieruchomości nie jest takie samo. Najem okazjonalny czy najem instytucjonalny? Czynsz bazowy a może czynsz efektywny na fakturze online? Dlaczego rozliczanie wynajmu nie jest takie samo jak rozliczanie najmu? Kiedy rozliczanie najemcy i dochód z wynajmu są prawidłowe? Jak rozliczyć wynajem mieszkania PIT, VAT a księgowość online?


Przyspiesz proces wynajmu nieruchomości po przez zdalne zawieranie umów. Weryfikacja najemców a może automatyczna faktura za czynsz i media na osobne rachunki bankowe? Może automatyczne rozliczanie najemców po przez rozrachunki iNajem.pl? Jaka jest kontrola najemców w Twoim wynajmie? Jaka jest kontrola Twojego wynajmu? Przychód z wynajmu to rzeczywiście Twój przychód pasywny?